Microsoft již brzy ukončí podporu legendárních Windows 7. Mohou se stát cílem hackerů

Věda a technika 30. prosince 2019 | 11:46 — Lukáš Bauer
Již 14. ledna společnost Microsoft ukončí podporu legendárnímu operačnímu systému Windows 7. Od tohoto data přestane společnost na tento operační systém vydávat aktualizace. Na světě běží stále miliony počítačů s Windows 7 a ty se bohužel mohou stát snadnější kořistí hackerů.
Další 2 fotografie v galerii
Microsoft již brzy ukončí podporu oblíbeného operačního systému / Internet

Společnost Microsoft již před časem oznámila, že k 14. lednu 2020 ukončí podporu pro operační systém Windows 7. V praxi to znamená, že pro oblíbený operační systém společnost po dlouhých deseti letech přestane vydávat aktualizace. Počítače s tímto operačním systémem se tedy mohou stát potencionálně snadnějším cílem hackerských útoků.

Window 7 tak nekončí, ale jeho provoz už společnost nedoporučuje. Díky tomu, že na systém už nebudou vycházet bezpečnostní záplaty, pro hackery bude mnohem snadnější se do systému nabourat.

Konec podpory zastaralého operačního systému znamená problémy zejména pro společnosti, kterým na Windows 7 běží nejrůznější firemní aplikace. Potíže s koncem podpory mohou mít také nemocnice a státní správa, kde je Windows 7 stále hojně využíván. Podle expertů může na celém světě až na 30 % počítačů stále běžet systém Windows 7.

Spolu s ukončením podpory pro Windows 7 končí také kancelářský balík Office 2010. Společnost Microsoft doporučuje do 14. ledna přejít nebo aktualizovat na novější Windows 10 - poslední dostupnou verzi operačního systému od Microsoftu. Dále čtěte: (Jeden z největších kybernetických útoků zasáhl již 200 tisíc počítačů z celého světa).

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nepříjemná povinnost se odkládá. Řadě Čechům letos zlevní Vánoce

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Vyžeňte pavouky z vašeho domu. Zaručené tipy, po kterých se...

I alergici si mohou dopřát polštáře a peřiny z peří....

Zavřít reklamu