Samsung Galaxy X: Futuristický skládací telefon by mohl být na trhu již v tomto roce!

PC a Mobil 25. ledna 2017 | 21:41 — Lukáš Bauer
Samsung, LG a další výrobci pracují na skládacích telefonech již mnoho let. Nyní však nastává doba, kdy by tato technologie konečně mohla spatřit světlo světa. Přinášíme Vám informace, které o velmi očekávané novince zatím víme.
Další 3 fotografie v galerii
Samsung Galaxy X je velmi očekávanou novinkou / Internet

Samsung Galaxy X - co je skládací telefon?

Skládací telefon lze rozdělit na dva základní typy a to na klasické "véčko", nebo druhý typ, který se vyklápí hranou nahoru a zvětší se tak jeho plocha na velikost tabletu. Oba případy samozřejmě využívají technologii ohebného OLED panelu. 

Všichni velcí hráči tedy Samsung, Lenovo i LG prezentují každý své ohebné displeje na různých událostech a byly zaregistrovány desítky patentů. Ohebný displej Samsungu, dříve známý jako projekt Valley, nyní přichází s novým názvem Galaxy X. Není ale zatím jisté, zda tento název vydrží až do konečného uvedení produktu na trh.

Podle zvěstí, které kolem nové vlajkové lodi Samsungu kolují, byl Galaxy X původně navržen jako 5ti palcový telefon, výklopný do 8. palcového tabletu. Nově se však objevila informace že bude i verze 7.palcového tabletu. Teoreticky je tedy opravdu možné, že budou představeny nakonec dvě verze této očekávané novinky.

Podle dostupných informací se očekává, že rozlišení obrazovky bude 4K (3840x2160 pixelů), což zajistí vysoké rozlišení i ve složeném stavu. Galaxy X má být také vybaven dualním fotoaparátem na zadní straně a jedním z nejnovějších procesorů Qualcomm Snapdragon - s největší pravděpodobností Snapdragon 835. 

Patentová přihláška podaná společností Samsung na konci roku 2016 ukazuje, jak by mohl přibližně Galaxy X vypadat. Na jeho možnou podobu se můžete podívat v naší galerii.

Představení Galaxy X již v tomto roce.

Podle dostupných informací bude vlajková loď Samsungu představena ve třetím čtvrtletí roku 2017 a společnost v první fázi plánuje na trh dodat více než 100 000 kusů.

LG předpokládá zveřejnění svého skládacího modelu také v letošním roce, i když o něco později než Samsung. Objevila se také informace o tom, že LG zvažuje poskytnout technologii i dalším výrobcům, jako jsou Apple, nebo Huawei, zatímco Samsung chce využít technologii pouze pro svoje vlastní zařízení.

Galaxy X pravděpodobně nebude uveden na trh celosvětově, ale předpokládá se, že na začátku bude prodej omezen na Velkou Británii, Irsko, Německo, Itálii, Jižní Koreu, Francii a Polsko. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za krásným počasím a nezapomenutelnými zážitky

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu