Legendární tatrovácké speciály se zúčastní další Rally Dakar

Auto 09. července 2020 | 10:15 — Lukáš Bauer
Společnosti Tatra Trucks a Buggyra Racing podepsaly v těchto dnech novou, dvouletou smlouvu o spolupráci. Díky této dohodě se tatrovácké speciály zúčastní dalších soutěží Rallye Dakar a Silk Way Rallye. Speciály automobilky Tatra mají v těchto soutěžích již letitou tradici.
Další 3 fotografie v galerii
Tatrovácké speciály se v náročných soutěžích osvědčily / Tatra Trucks

Tatra podepsala smlouvu s Buggyra Racing, která zajistí pokračování úspěšného projektu, jenž v minulých letech přinesl týmu Tatra Buggyra Racing etapová vítězství i průběžná vedení v nejprestižnějších dálkových závodech planety Rallye Dakar a Silk Way Rallye.

„Po vyhodnocení posledního kontraktu jsme se shodli, že obě strany mají zájem dále pokračovat. Na jedné straně značka, kterou celosvětově proslavil nejen Dakar, na straně druhé flexibilní firma s globální působností, která je schopna reagovat prakticky na jakékoli technologické výzvy,“ uvedl týmový manažer Jan Kalivoda.

Důležité poznatky z extrémních soutěží

Technické poznatky z náročných dakarských závodů jsou pro automobilku zdrojem informací pro budoucí vývoj nových vozidel. Spolupráce obou subjektů je tak vzájemně velice prospěšná. O úrovni spolupráce podle manažera Jana Kalivody vypovídá i příprava na Rallye Dakar 2021.

Letošní Dakar bude velmi náročný

Podle Bugyra racing to bude letošní ročník velmi náročný pro všechny zúčastněné, a to nejen po technické a organizační stránce. Závodní tým ve spolupráci s Tatrou má však stanovený jasný plán a na příští Dakar pečlivě připravuje dva závodní kamiony s cílem umístit se v elitní desítce.

Nová automatická převodovka

Majitel týmu Buggyra Racing Martin Koloc o nové smlouvě nepochyboval. Důkazem toho je osazení dakarského speciálu automatickou převodovkou. „Začali jsme na tom dělat v lednu po konci Dakaru, do vývoje jsme investovali nemalé zdroje ještě před novým kontraktem. Stejně tak pracujeme na optimalizaci rozložení hmotnosti, chceme vytěžit potenciál Phoenixe na maximum," konstatoval Martin Koloc. Jak zároveň dodal, spolupráce mezi Tatrou a Buggyrou není „pouze" o Dakaru, ve hře jsou společné vývojové programy, přičemž výsledek by se měl dostavit v co nejbližší budoucnosti. Dále čtěte: (Těžká vozidla do extremního terénu vyváží Tatra do celého světa).

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hanychová zase šokuje! Tajně vdala a už se pochlubila i snubními prstýnky

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu