Tankový invalidní vozík UNiMO nezná běžné bariéry!

Auto 16. února 2017 | 14:39 Lukáš Bauer
Největším problémem pro ty z nás, kteří se potýkají s postižením pohybového aparátu je fakt, že většina běžných aktivit je plně dostupných pouze pro lidi s neomezenou hybností.
Další 1 fotografie v galerii
Takto vypadá odstrojený invalidní vozík UNiMO. Tank tedy rozhodně připomíná / Internet

Pokud tedy pro běžný pohyb potřebujete invalidní vozík, pravděpodobně nemůžete jet například sami do přírody na projížďku bez doprovodu. Ovšem pouze za předpokladu, že nevlastníte UNiMO invalidní tank. S ním totiž doslova rozdrtíte spoustu překážek.

Lesní cesty a podobné překážky jsou minulostí

Dobře, není to sice tank v pravém slova smyslu, protože není vybaven houfnicí, ale minimálně je stejně tak dobrý a navíc velmi nápadně připomíná židli kapitána Pike ze Star Treku. Přesněji řečeno se tedy jedná o pásový invalidní vozík, který zajistí postiženému člověku mnohem větší průchodnost terénem, než vozík běžného typu.

Každý kdo neměl to štěstí a musel někdy usednout na invalidní vozík ví, že nejsou určeny pro outdoorové využití. Některé modely dokonce mohou pro komfortní pohyb využívat pouze velmi hladké a dokonalé povrchy, kterých například u nás opravdu není mnoho.

Pásový vozík UNiMO nabízí mnohem plynulejší pohyb i po velmi nerovném povrchu a navíc může vyjet také obrubník, nebo podobné převýšení do výšky 25 cm.

Vozík UNiMO lze pořídit ve dvou verzích, UNiMO Sport s cenovkou kolem 220 tisíc korun, nebo elegantní provedení UNiMO Grace za necelých 300 tisíc korun. Není to tedy rozhodně levná záležitost, ale člověku s omezenou hybností nabízí opravdu mnoho možností, jak si zpříjemnit život.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na oblíbenou zábavu Čechů

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Zavřít reklamu