Automobily, které nejméně ztrácejí na ceně: Mezi prvními je Škoda Yeti

Auto-moto 28. března 2017 | 06:05 — Lukáš Bauer
Automobil na rozdíl od nemovitosti není dobrá investice a ztrácí podstatnou část své hodnoty rok co rok. Některé automobily si ale i po letech drží velmi slušnou hodnotu oproti jiným ojetým vozům. Těm Evropským se budeme věnovat v tomto článku.
Dalších 17 fotografií v galerii
Škoda Yeti se umístila mezi prvními pěti vozidly které nejméně ztrácí svou cenu / Škoda auto

Některé značky a dokonce i typy vozidel si udržují vyšší hodnotu, než ostatní a lze tedy očekávat že celková ztráta na investici do těchto vozidel, nebude tak výrazná jako u jiných modelů, nebo značek.

Obecně platí pravidlo, že levnější a užitkovější automobily si drží hodnotu mnohem lépe, než například luxusní limuzína. Je to způsobeno zejména tím, že majitelé luxusních automobilů si je jednoduše kupují nové a o ojetiny luxusních aut s velkou spotřebou a provozními nároky není takový zájem. To se samozřejmě podepisuje na ceně za kterou je možné takové vozidlo prodat. Ovšem téměř ve všech segmentech existují vyjímky.

Například v kategoriích vyšší střední třídy jsou pravidelně na vrcholu žebříčků vozy BMW, které ztrácejí svou hodnotu oproti jiným výrobcům výrazně méně. Ze zámořské výroby je to například Subaru, které získalo v posledních letech mnoho ocenění jako například „Best Resale Value Award“ z roku 2015.

Z luxusních vozů Evropských automobilek drží svou cenu nejlépe Porshe a ze zaoceánských Lexus. V těchto případech hraje zcela jistě velkou roli pověst Německé i Japonské precizní práce a bezporuchovosti vozidel i po letech v provozu.

Na předních příčkách se ale umístila také mladoboleslavská Škoda Yeti, která si za dobu své existence vybudovala skvělou pověst cenově dostupného pracanta. Celý žebříček evropských automobilů včetně jejich hodnoty v procentech po třech letech provozu, nebo 30 tisících najetých kilometrech najdete v galerii.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tip na parádní cyklovýlet. Vyšlápněte si ke známé dominantě na jižním okraji Prahy

Unikátní ostrov ve Středomoří, na kterém se příroda...

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje...

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Zavřít reklamu