Automobily, které nejméně ztrácejí na ceně: Mezi prvními je Škoda Yeti

Auto 28. března 2017 | 06:05 — Lukáš Bauer
Automobil na rozdíl od nemovitosti není dobrá investice a ztrácí podstatnou část své hodnoty rok co rok. Některé automobily si ale i po letech drží velmi slušnou hodnotu oproti jiným ojetým vozům. Těm Evropským se budeme věnovat v tomto článku.
Dalších 17 fotografií v galerii
Škoda Yeti se umístila mezi prvními pěti vozidly které nejméně ztrácí svou cenu / Škoda auto

Některé značky a dokonce i typy vozidel si udržují vyšší hodnotu, než ostatní a lze tedy očekávat že celková ztráta na investici do těchto vozidel, nebude tak výrazná jako u jiných modelů, nebo značek.

Obecně platí pravidlo, že levnější a užitkovější automobily si drží hodnotu mnohem lépe, než například luxusní limuzína. Je to způsobeno zejména tím, že majitelé luxusních automobilů si je jednoduše kupují nové a o ojetiny luxusních aut s velkou spotřebou a provozními nároky není takový zájem. To se samozřejmě podepisuje na ceně za kterou je možné takové vozidlo prodat. Ovšem téměř ve všech segmentech existují vyjímky.

Například v kategoriích vyšší střední třídy jsou pravidelně na vrcholu žebříčků vozy BMW, které ztrácejí svou hodnotu oproti jiným výrobcům výrazně méně. Ze zámořské výroby je to například Subaru, které získalo v posledních letech mnoho ocenění jako například „Best Resale Value Award“ z roku 2015.

Z luxusních vozů Evropských automobilek drží svou cenu nejlépe Porshe a ze zaoceánských Lexus. V těchto případech hraje zcela jistě velkou roli pověst Německé i Japonské precizní práce a bezporuchovosti vozidel i po letech v provozu.

Na předních příčkách se ale umístila také mladoboleslavská Škoda Yeti, která si za dobu své existence vybudovala skvělou pověst cenově dostupného pracanta. Celý žebříček evropských automobilů včetně jejich hodnoty v procentech po třech letech provozu, nebo 30 tisících najetých kilometrech najdete v galerii.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čistá energetika má do roku 2030 tvořit až 45 procent evropské spotřeby energií

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu