Brilantní zvuk v luxusním obalu. BeoPlay H8 patří mezi to nejlepší, co můžete na uších mít!

Elektronika 15. dubna 2017 | 16:42 — redakce
Sluchátka s aktivním tlumením hluku od dánského výrobce špičkové audiovizuální elektroniky patří k nejdražším na trhu. Opravdu jsou tak dobrá?
Dalších 10 fotografií v galerii
B&O BeoPlay H8 / Fotografie výrobce

Na tuto otázku si odpovíme hned v úvodu. Jsou! Extrémní basy, krystalicky čistý zvuk, líbivé podání hudby, tak typické pro B&O. Špičkové dánská kvalita a nádherný vzhled, to jsou argumenty, proč si i přes vysokou pořizovací cenu pozornost zaslouží. 

Kvalitní konstrukce a vzhled

Na vzhledu si B&O dal opravdu záležet a vytvořil nádherné dílo. Dle našeho názoru, jsou sluchátka H8 jedna z nejhezčích na trhu. Pokud jde o použitý materiál, tady B&O také rozhodně nešetří. Kostra je vyrobena z kvalitního eloxovaného hliníku, spojena se sluchátky elegantními panty. Samotná sluchátka jsou opatřena přírodní paměťovou pěnou a jsou potažena extrémně jemnou hovězí a jehněčí kůží. Obroučka přes hlavu je rovněž potažena kůží.

To pravé potěšení zažijete, když si sluchátka nasadíte na uši. Sedí lehce, kůže je tak měkká, jemná a příjemná, že je nebudete chtít sundat z hlavy. Sluchátka netlačí ani po několikahodinovém poslechu hudby. V tomto ohledu konkurenci ujíždí o parník.

Logo, které je umístěné na vnější straně sluchátek, je v porovnání s přehnaně velkými logy některých konkurenčních značek příjemně decentní.

Dotykový ovládací panel se nachází na pravém sluchátku, označen je jednoduchými linkami, které jsou však sotva viditelné. Toto řešení je neobvyklé a poměrně inovativní. Funguje přesně a to dokonce i v rukavicích. Na okraji sluchátka se dále nachází tlačítko potlačení okolního hluku a zapínání bluetooth. MicroUSB port pro nabíjení, a vyměnitelná baterie jsou umístěny na opačné straně. Přítomnost vyměnitelné baterie naznačuje, že výrobce předpokládá, že tyto kvalitní sluchátka vám pár let vydrží.

B&O BeoPlay H8

Zvuk

Zvukové podání je velmi líbivé, a tak typické pro B&O. Potěšily nás opravdu skvělé basy, ale i výborně vyvážené středy a výšky. Když jsme poprvé před několika týdny H8 vyzkoušeli, první věc která nás zaujala, byly právě silné basy. To, že tak malé reproduktory (40 mm) dokážou přehrát tak výrazně basy, je vskutku působivé. Celkově je zvuková kvalita na špičkové úrovni, poslech je výborný a to nejen přes dodávaný kabel, ale i přes bluetooth. Frekvence 20Hz–20kHz je zárukou vysoce kvalitního zvuku.

Aktivní potlačení hluku (ANC)

Skutečnou lahůdkou je však funkce ANC. Na rozdíl od mnoha jiných výrobků v této kategorii, kde například vítr způsobuje pocit „praskavého“ zvuku, H8 tímto neduhem netrpí.

Pokud máte ANC zapnuté, vnější hluk je velmi dobře utlumen. Je to jako byste se v bazénu potopili pod hladinu. Zvládá spolehlivě filtrovat hluk dopravních prostředků. Například během dálkových letů, sluchátka naprosto „vymažou“ hukot klimatizace i zvuk motorů letadla.

Když se vybíjí baterka...

Pokud tato situace nastane, nevypnou se vám sluchátka okamžitě. Místo toho uslyšíte jemné praskání a deformaci zvuku, což je jasným signálem k tomu, že je třeba sluchátka dobít. Co se výdrže baterie týče, na jedno nabití vydrží až 14 hodin. Samozřejmě to také záleží na tom, jak hlasitě si hudbu pouštíte. Když se baterie vybije, dá se jednoduše nabít přes microUSB port pomocí kabelu, který je dodáván v balení, nebo pokračovat v poslechu se sluchátky připojenými přes kabel.

Dá se vůbec něco vytknout?

Vytknout by se dala snad jen maličkost, kterou je rozložení hmotnosti. S celkovou váhou 255g nejsou rozhodně těžké, ale jelikož obroučka přes hlavu váží zhruba stejně jako spodní část sluchátek, může se stát, že vám sluchátka z hlavy spadnou, pokud se třeba sehnete, abyste něco zvedli ze země. Na hlavu však padnou příjemně, uživatel se tak cítí pohodlně, na rozdíl od některých konkurenčních produktů, kde máte nepříjemný pocit, že sluchátka tlačí.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu