Slavný závodník se po rozchodu znovu postaví na trať F1

Auto 10. dubna 2015 | 07:59 — redakce
Další 1 fotografie v galerii
Lewis Hamilton je zase v plné síle a těší se na závody Formule 1 / shutterstock
Už v neděli odstartuje již třetí závod letošního seriálu Formule 1. Piloti se postaví na start obtížného okruhu v čínské Šanghaji. Na vítězství v závodě, který vysílají na Sport1 HD a Sport2 HD, si brousí zuby mimo jiné i rekordman trati, britský závodník Lewis Hamilton.

Vypadá to, že se jezdec stáje Mercedes rychle otřepal z únorového rozchodu s frontmankou Pussycat Dolls Nicole Scherzinger a nedovolil, aby trable v osobním životě ovlivnily jeho kariéru.

V první velké ceně, v Austrálii, si Hamilton suverénně dojel pro vítězství a ve druhém závodě v Malajsii skončil druhý. Pro dobré umístění v Šanghaji má jen ty nejlepší předpoklady. Z osmi startů tady totiž hned šestkrát vešel na stupně vítězů. Drží také absolutní rekord trati v počtu prvních míst, na nejvyšší příčku zde dosáhl celkem třikrát.

Šanghajský okruh měří 5,451 metrů a je vypsán na 56 kol, takže při závodě jezdci ujedou úctyhodných 305 kilometrů. Po dokončení v roce 2004 to byl nejdražší okruh F1, který stál 240 milionů amerických dolarů, což činí v přepočtu přes šest miliard korun. Trať projektoval německý inženýr Hermann Tilke, návrhář závodních okruhů a bývalý automobilový závodník.