Čínská vesmírná stanice shořela v atmosféře. Některé části se zřítily do Pacifiku

Věda a technika 21. července 2019 | 16:43 — Lukáš Bauer
Čínská vesmírná agentura CMSA oznámila, že její vesmírná laboratoř s názvem Tchien-kung 2 (Nebeský palác 2) kontrolovaně shořela v atmosféře. Některé části stanice podle Číny dopadly do předem vytyčené oblasti v jižním Tichomoří.
Další 2 fotografie v galerii
Čínská vesmírná stanice shořela po několika letech v zemské atmosféře / Internet

Čínská vesmírná stanice Tchien-kung 2 shořela po třech letech ve vesmíru v zemské atmosféře. Oznámila to koncem týdne čínská vesmírná agentura CMSA. Menší části stanice dopadly do předem určené oblasti v jižním Tichomoří.

Orbitální zařízení často označované jako laboratoř vážilo 8,6 tun a do vesmíru bylo vyneseno 15. září 2016. Stanici, kterou tvořil vědecký modul, navštívila na přelomu října a listopadu 2016 dvojice čínských kosmonautů.

Oba muži na stanici pobývali jeden měsíc, a poté se vrátili na Zemi. K Nebeskému paláci následně zamířila nákladní loď Tchien-čou 1 (Nebeské plavidlo 1), která se v rámci testování se stanicí třikrát spojila a rozpojila.

Obě laboratoře Tchien-kung 1 i Tchien-kung 2 sloužily k vědeckých experimentům a k získávání zkušeností s technologiemi pro stavbu další vesmírné stanice Tchein-che, jejíž první modul by Čína mohla do kosmu vynést v roce 2020. Dále čtěte: Čína a Rusko provádí velice podivný experiment. S pomocí radiových technologií mění vlastnosti zemské atmosféry.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Kompenzační bonus je s drobnými změnami zpět. Kdo a kdy si může zažádat

Nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak uklidit celý...

Vymalujte strop jako profesionál, aniž byste postříkali sebe...

Ucpané a zapáchající odpady. Vyřešte tento problém za pár...

První adventní víkend je tady. Připravte svůj domov včas na...

Rozdíly v péči o kuchyňská prkénka jsou obrovské....

Jak si zařídit bydlení podle znamení zvěrokruhu....

Zavřít reklamu