Vojenské speciály Tatra byly tradičně k vidění na největší středoevropské bezpečnostní akci

Věda a technika 24. září 2019 | 19:11 — Lukáš Bauer
Na největší bezpečnostní akci Dny NATO a Vzdušných sil Armády České Republiky byly již tradičně k vidění také vojenské speciály z dílen Tatry. Kromě tatrováckých armádních speciálů byly na akci k vidění také další stroje z dílen Czechoslovak Group a spousta další vojenské techniky.
Další 4 fotografie v galerii
Český armádní průmysl dosahuje špičkové úrovně / Tatra Trucks

Na Dnech NATO a Vzdušných sil Armády České republiky, které se uskutečnily ve dnech 21 a 22. září na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě Mošnově, byla jako každý rok k vidění spousta vojenské techniky. Vedle ozbrojených sil České republiky zde prezentovaly svou techniku také společnosti z holdingu Czechoslovak Group a výrobce automobilů Tatra.

Při příležitosti letošní akce Tatra představila nejnovější provedení vojenského nákladního automobilu Tatra Tactic 4 x 4, který se v Česku poprvé představil na květnovém veletrhu IDET 2019. Mezi další zajímavé exponáty patřily také speciály Tatra Force v provedení podvozku 4 x 4 a 6 x 6, Tatra Phoenix 8 x 8 a pancéřovaný hasičský speciál Tatra Force 8 x 8 nazývaný Titan.

Na akci nechyběl také Tomáš Tomeček a jeho soutěžní Tatra T 815, se kterou úspěšně reprezentuje Česko v afrických dálkových soutěžích.

Další ze společností Excalibur Army, které rovněž patří do holdingu, představila divákům obrněný vůz Patriot II 4 x 4, který byl také poprvé představen na veletrhu IDET 2019. Dále byl k vidění speciální mostní automobil AM-50 EX a další novinka, odtahové a vyprošťovací vozidlo TREVA-15, oba vozy jsou postavené na podvozcích Tatra.

Na akci byl přítomen také první český 3D radar ReGUARD od společnosti Retia, která je také výrobcem speciálního přenosného radaru ReTWis 5, který umožňuje detekci živých osob za pevnými nekovovými překážkami.

Dny NATO dávají společnostem možnost seznámit odborníky i širokou veřejnost s výsledky jejich práce. Lidé se tak mohou přesvědčit, že český obranný průmysl je přinejmenším srovnatelný se zahraničím a že naše obranné systémy i vozidla patří k technologické špičce. Jen v minulém roce návštěvnost činila 220 tisíc diváků a počet zúčastněných zemí se blížil dvacítce. Dále čtěte: (Speciál Tatra podnikne cestu kolem světa. Výroba je zase o krok blíže).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

3 tipy, jak vybrat perfektní cestovní boty

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak

Zavřít reklamu