Nový mobil? Kdepak... Nebezpečná střelná zbraň!

Věda a technika 09. února 2017 | 08:42 — Jan Volf
Většině lidí, policii nevyjímaje, může tato věcička připadat jako starší model telefonu iPhone, ale zařízení na obrázku je ve skutečnosti zbraň, která opravdu funguje a můžete s ní lidi velmi jednoduše oklamat.
Další 3 fotografie v galerii
Pistole Ideal Conceal Smartphone je snadno zaměnitelná s běžným smartphonem / Ideal Conceal/Facebook

Jedná se o pistoli ráže 9 mm, která je v současné době k předobjednání. Tato zbraň by měla být téměř neviditelná a prakticky nedetekovatelná, uvedla společnost sídlící v Americké Minnesotě, která tuto „hračku” vyrábí.

„Nápad se zrodil na základě současné vysoké poptávky po zbraních které lidi mohou u sebe denně nosit a jsou velmi jednoduché na ovládání”, uvádí společnost na svých webových stránkách. „Od amatérů až po profesionály – tato vymoženost vám pomůže, aby jste příští obětí nebyli právě vy”, stojí dále v materiálech.

Zbraň používá vysokorychlostní náboje, což znamená, že munice může být vystřílena velice rychle a navíc není nutné před střelbou natáhnout kohoutek. Pokud zbraň nepoužíváte, může být ukryta pod spodní částí telefonu. Pokud ji použít potřebujete, vysunete spodní část která tak vytvoří rukojeť a odkryje spoušť.

Zbraň se prodává za cca 10 000 Kč a ve Spojených Státech si ji k dnešnímu dni předobjednalo již více než 12 000 lidí.

Policii v Evropě však dělá tato věcička velké starosti. Předpokládá se, že v nadcházejících měsících by se měla ilegálně objevit na evropském trhu. Například Belgická policie je již v nejvyšším stupni pohotovosti – varování ohledně této zbraně tam již bylo vydáno.

„Pouhým pohledem ji nelze od mobilního telefonu rozeznat” stojí ve zmíněném varování, které uvedl i tamní denní tisk Derniere Heure. V dnešní době již většina lidí chytrý telefon vlastní, tudíž může být tato novinka velmi lehce a bez povšimnutí přehlédnuta.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herečka Ana de Armas šla k hrobu Marilyn Monroe, aby získala svolení k natáčení filmu Blonde

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Vřes patří k podzimu. Nenáročnost, odolnost a krásné...

Sklizeň a uskladnění mrkve: Kdy sklidit mrkev a jak ji...

Zavřít reklamu