Ruská zásobovací loď úspěšně odstartovala. Na ISS dopravila důležitý náklad

Věda a technika 14. února 2018 | 16:30 — Lukáš Bauer
Po odloženém startu z minulého týdne z kosmodromu Bajkonur vzlétla raketa Sojuz-2.1A, která vynesla na oběžnou dráhu nákladní kosmickou loď Progress ruské výroby. Na Mezinárodní vesmírnou stanici doručila nezbytné zásoby v podobě potravin, vody, vědeckých přístrojů a zásob kyslíku.
Vesmírný kamion vzlétl z kosmodromu Bajkonur / Roskosmos

V úterý odstartovala z Bajkonuru ruská raketa Sojuz-2.1A, která vynesla na oběžnou dráhu kolem Země zásobovací loď Progress MS-08 s nezbytnými zásobami pro astronauty, kteří aktuálně obývají Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Informovala o tom ruská vesmírná agentura Roskosmos.

O dva dny později přistane Progress u ISS, kde vyloží téměř tři tuny nákladu. Mezi zásobami na palubě Progressu jsou vědecké přístroje, potraviny, voda, kyslík a také léky nebo hygienické potřeby. 

Ruská zásobovací loď Progress měla původně vyletět do vesmíru již v neděli, ale kvůli závadě na palubním počítačovém systému byl start odložen. (čtěte: Technická závada neumožnila start ruské vesmírné lodi Progress na Mezinárodní vesmírnou stanici).

Přistání zásobovací lodi Progress na orbitální stanici je naplánováno na čtvrtek v 11:43 SEČ, přičemž loď zůstane k ISS připojena do konce srpna. Na ISS na zásoby čeká šestičlenná posádka, kterou tvoří tři Američané, dva Rusové a jeden Japonec.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko....

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Nejkrásnější střediska Itálie otevírají a slibují...

Zavřít reklamu