Nebezpečný výbuch v letadle! Žena si během letu prožila doslova noční můru!

PC a Mobil 16. března 2017 | 04:10 — Lukáš Bauer
Nejdříve to začalo hořícími bateriemi vozítek hoverboard, později se začaly množit zprávy o vybuchujících mobilních telefonech a nyní dokonce výbuch baterie ohrozil bezpečnost mnoha cestujících na palubě letadla.
Další 1 fotografie v galerii
Na snímku je vidět popálená pasažérka letu z Pekingu do Sydney / Gizmodo

Velmi špatný zážitek si odnesla z letu Peking–Melbourne jedna z pasažérek, když ji ve spánku během letu, explodovala baterie v palubních sluchátkách. Ničím nerušený poslech se tak během chvíle proměnil v noční můru. Pasažérku probudilo teplo na tváři a než se stihla rozkoukat, sluchátka začala hořet, opálila jí vlasy a způsobila popáleniny v obličeji.

Při sepisování protokolu o nehodě na Australském bezpečnostním úřadu pak žena vypověděla: „Cítila jsem silné pálení na tváři, tak jsem si sluchátka dala kolem krku, ale pálení nepřestávalo. Jakmile jsem je shodila na zem, vyšlehly z nich plameny a doslova se přiškvařily k podlaze“.

V tom už ale přiběhl letecký personál ženě na pomoc a sluchátka uhasil vodou. Následně je pak letušky odnesly pryč z prostoru pro pasažéry. I přes to byl podle výpovědí ostatních cestujících, po zbytek letu cítit silný zápach spálených vlasů a plastů. Několik z nich podalo dokonce stížnost na aerolinky a požadovali vrácení části peněz.

Úřad pro letecké vyšetřování však nezveřejnil jméno zasažené ženy, ani výrobce a model sluchátek, u kterých se problém vyskytl.

Podle některých odborníků jsou lithium–iontové baterie v podstatě časovanou bombou. Odborně se exploze těchto článků, která postihla již celou řadu zařízení nazývá „teplotní únik“. Neznámější aférou byly vybuchující telefony Samsung Galaxy note 7, ale exploze nedávno postihla také například iPhone 7, nebo chytré hodinky od společnosti Intel.

Výrobci se však samozřejmě brání a jejich argumenty jim nelze stoprocentně vyvrátit. Obhajují se totiž tím, že nemohou ovlivnit celou dobu životnosti přístroje a na vině těchto výbuchů mohou být faktory jako proražená baterie pádem nebo i špatný dobíjecí USB kabel.

Může se na první pohled zdát, že vám při používání zařízení s dobíjecími bateriemi hrozí nebezpečí. Přesto je ale šance, že se podobná událost stane právě vám jen zhruba 1:10 000 000.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Věděli jste, že pepř dokáže prádlu navrátit barvy a...

Pokud chcete vyčistit žluté skvrny od potu, vyzkoušejte sílu...

Ucpal se vám záchod? Než zavoláte instalatérovi, zkuste...

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí...

Zabraňte rosení oken dřív, než se vám v bytě rozleze...

Hypoteční turistika se přestane od září vyplácet, banky...

Zavřít reklamu