Poblíž Abú Zabí byla objevena nejstarší perla na světě
Archeologové objevili na ostrově Maravá ve Spojených arabských emirátech 8 000 let starou perlu. Svým stářím je jednoznačně nejstarší objevenou perlou na světě a dokazuje to, že se již v těchto dávných dobách s perlami v arabských zemích obchodovalo.
V místě, kde byla perla objevena, bylo také nalezeno několik základů prastarých budov, které možná představují vůbec první stavby v tomto regionu. Nalezená perla bude vystavena v galerii Louvre v Abú Zabí.
Experti považují objev nejstarší perly na světě za důkaz, že ekonomická prosperita regionu je zakořeněna hluboko v historii. Dříve byla oblast centrem obchodu, nyní arabské země získávají obrovské finanční prostředky z těžby ropy a zemního plynu.
Samotné stáří objevené perly vědci určili za pomoci radiokarbonové metody a zjistili, že může pocházet až z období 5 800 let před naším letopočtem. Tyto perly se v dávných časech směňovaly za jiné předměty nebo byly používány jako šperky.
Perla a další předměty jako hroty šípů a zbytky keramických nádob byly objeveny v okolí kamenných zřícenin, které byly pravděpodobně jedním z prvních měst v oblasti v období neolitu. Dále čtěte: (V egyptském Luxoru bylo objeveno dvacet sarkofágů s neznámými hieroglyfy).