Hru Cyberpunk 2077 očekávaly miliony hráčů po celém světě. Má však velké nedostataky

PC a Mobil 15. prosince 2020 | 11:11 — Lukáš Bauer
Nová hra Cyberpunk 2077, jejíž vývoj trval dlouhé roky, je nejvíce očekávanou novinkou letošního roku. Hra má však podle zpětné vazby od velkého množství hráčů značné softwarové i herní nedostatky. Akcie společnosti CD Projekt Red se krátce po zveřejnění zpráv propadly o více než pětadvacet procent.
Další 1 fotografie v galerii
Nová počítačová hra má velké nedostatky / CD Projekt Red

Polská společnost CD Projekt Red věnovala vývoji hry Cyberpunk 2077 roky vývoje a obrovské úsilí, přesto má jejich novinka potíže s reputací mezi hráči. Tato hra byla přitom jednou z nejvíce očekávaných her letošního roku. Na její vydání nedočkavě čekaly miliony hráčů z celého světa, ale podle posledních zpráv má hra softwarové i herní problémy.

Vyplývá to z ohlasu mnoha z celkového počtu osmi milonů hráčů, kterým se ji podařilo ve čtvrtek, kdy byla uvolněna do prodeje, získat. Společnost CD Projekt Red, která stojí i za slavnou herní sérií Zaklínače, již oznámila, že nedostatky odstraní v první aktualizaci a hráčům nabídla i možnost vrácení peněz.

Osm let vývoje

Přes pozitivní oznámení ze strany vývojářské společnosti se však její akcie propadly přibližně o třetinu. Vývoj hry trval bezmála osm let a svou tvář jí propůjčil slavný herec Keanu Reeves, který je známý z filmových sérií Matrix nebo John Wick.

Tuto očekávanou hru si předplatilo více než osm milionů hráčů z celého světa. Cyberpunk 2077 byla z více než poloviny objednána pro stolní počítače, a hra tak pokořila světový rekord v nejrychleji prodávané hře na PC. Již brzy po nainstalování hry se ale objevily u hráčů problémy.

Množství otravných chyb

Prvním a zásadním nedostatkem je to, že skutečný zážitek z hraní si užijí jen hráči s extrémně výkonným počítačem, na uživatele starších počítačů a herních konzolí čekají velké problémy. Ve hře je také spousta chyb, jako jsou levitující auta nebo cigarety visící ve vzduchu. CD Projekt Red slíbil vrácení peněz, ale i opravu chyb. Firma již vydala první aktualizaci, která má část z nich opravit. Druhá má přijít do Vánoc, v lednu a únoru se očekávají další úpravy. Dále čtěte: (Apple maskoval problémy s bateriemi telefonů iPhone. Soud společnosti vyměřil pokutu v řádu milionů dolarů).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus mění nařízení ve skiareálech

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Lyžaři musí změnit plány. Rakousko přestalo čekat na...

Zavřít reklamu