V Číně objevili fosilie dosud neznámého, pravěkého člověka!
Stáří lebek s označením Xuchang 1 a 2, které jsou každá z rozdílného období, archologové odhadují na 105 a 125 tisíc let. Podle dostupných celosvětových fosilních záznamů, dosud nikdy nebyl objeven člověk s takovým tvarem lebky jako jsou tyto. Paleontologové je popisují jako unikátní kombinaci neandrtálského člověka s člověkem dnešního typu.
Odborníci z Čínského ústavu pro paleontologii obratlovců objevili dvě lebky v oblasti Lingjing u vesnice Henan v Číně. Ve stejné oblasti byla spolu s lebkami člověka, také nalezena spousta fragmentů dnes již zaniklé megafauny, jako například pravěkého zubra, jelena, nosorožce, koně a dalších zvířat. U lebek Xuchang 1 a 2 byly také nalezené křemenné nástroje a pravděpodobně tedy patřili k úspěšným pravěkým lovcům.
Objev naznačuje, že byli součástí skupiny dosud neobjeveného typu člověka, jehož evoluce vznikla z genů takzvaného člověka neandrtálského, který se zřejmě dostal na kontinent z Evropy.
Podle členů týmu, který zásadní objev učinil, je na tomto objevu nejzajímavější právě přítomnost obou rysů, moderního i neandrtálského typu člověka. Tento fakt by mohl pomoci objasnit, jak se moderní člověk rozšířil do celého světa.