Diamant zahalený róbou je tu! Rolls–Royce postavil své první SUV

Auto-moto 20. července 2017 | 15:29 — Lukáš Bauer
Rolls–Royce prolomil léta vnitrofiremních diskuzí na téma 4x4 a postavil své první SUV pod označením Cullinan. Zatím je sice stále zahalen, ale jak už to u této automobilky bývá zvykem, bude se jednat o pořádný kus auta.
Další 2 fotografie v galerii
SUV Rolls–Royce Cullinan by mohl být nejlepším ve své kategorii / Rolls–Royce

Pro mnoho lidí bylo pravděpodobně rozhodnutí Rolls–Royce začít s výrobou SUV smutné, stejně tak bylo ale všem jasné, jak moc je nevyhnutelné.

Rolls–Royce je v mnoha ohledech ikonická automobilka, jenž vyrábí svá auta tak trochu jinak. Její zákazníci jsou nejbohatší lidé světa, kteří kromě originality, luxusu a na zakázku vyrobených aut, požadují také SUV. A Rolls–Royce nezbývá nic jiného, než jim jejich přání splnit.

Teď ale k samotnému vozu. Cullinan bude pravděpodobně sdílet platformu ještě s dalším vozem a dostane nový hliníkový rám, který nakonec automobilka aplikuje na všechny své vozy. SUV bude mít samozřejmě kratší, ale vyšší verzi podvozku než kterou používá Phantom.

Rolls-Royce slibuje, že jeho SUV bude schopné plné akce v terénu, ve kterém bude rovněž nabízet vysoký jízdní komfort. O ten se bude v první řadě starat zcela nový systém zavěšení kol, jehož vývoj měli na starost zkušení inženýři a průkopníci v kategorii SUV.

Na to abychom mluvili o specifikacích je stále příliš brzo, ale můžeme s jistotou vsadit na motor V–12, bez něho by to totiž nebyl Rolls. Není vyloučené, že se v dalších letech objeví i hybrid. Přestože Torsten Müller-Otvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce, upřednostňuje čistě elektrické pohony před hybridními, elektrický Rolls–Royce zatím v dohledné době nečekejme.

Pokud jde o design, na ten dohlíží šéf designér společnosti Rolls-Royce Giles Taylor. Na dostupné fotografie vozu se můžete podívat v galerii.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tragická nehoda při natáčení. Herec Alec Baldwin zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra

Lávové lampy se vracejí do bytového designu. A jsou...

Pokud je prádlo po vyprání zatuchlé, vyčistěte pračku....

Prošlé mléko, majonézu nebo oleje nevyhazujte. V domácnosti...

Jak zatočit se zápachem ve skříních. Vyzkoušejte aktivní...

I žehličku je třeba zbavit vodního kamene. Jinak může...

Použití jedlé sody na čištění může některé povrchy...

Zavřít reklamu