Referentské auto je vozidlem, které točí ekonomikou

Auto 28. prosince 2022 | 14:36 — Anna Novotná
Co je vlastně referentské auto? Je to každé vozidlo, které má firma v majetku a neřídí ho profesionální řidič. Jedná se tedy o služební vozy, vozy obchodních zástupců, manažerů, … zkrátka jsou to ta auta, která každý den míjíte na cestách do práce a z práce, pokud se tedy nejedná o vozy zakoupené soukromými osobami.
Další 4 fotografie v galerii
Dvě třetiny automobilů v České republice jsou pořizovány firmami / Peugeot

Vozů v osobním vlastnictví je ale podstatně méně. Dvě třetiny automobilů v České republice jsou totiž pořizovány firmami. Referentská auta ale potkáváte i o víkendu třeba v nákupním centru, protože se často se mohou používat (a také se velmi často používají) i pro soukromé účely. Stručně řečeno, referentská auta řídí ti, kteří vládnou českému businessu.

Referentská auta jsou klíčovým prodejním artiklem pro automobilky. Jedná se totiž o tisíce aut, která v Česku jezdí a další tisíce, které firmy každý rok nakoupí. Proto je pro automobilku vysoce prestižní a žádanou záležitostí vyhrát titul Referentské auto roku. Ceny v této kategorii se udělují každoročně v anketě Flotilové auto roku.

V letošním roce vybojoval tento titul model Peugeot 308 SW. Na slavnostním vyhlášení výsledků, které proběhlo 21. listopadu 2022 v galerii SmetanaQ v Praze, přebral trofej pro model Peugeot 308 SW nový ředitel B2B prodejů pro značku Peugeot Lukáš Hošek. Peugeotu se letos v anketě Flotilové auto roku dařilo i v kategorii Užitkové auto, kde získal druhé místo elektrický Peugeot e-Partner.  O obou oceněních rozhodla odborná veřejnost, která měla možnost hlasovat na webových stránkách www.e-flotila.cz. V anketě Flotila roku značka Peugeot boduje každoročně. V loňském roce například získala prvenství v kategorii Ekologické vozy s modelem Peugeot e-208, v roce 2020 zvítězila v kategorii Užitkové vozy s modelem Peugeot Partner.

Pro Peugeot 308, který se od ledna letošního roku prodává na českém trhu, to ale není první ocenění. Získal i další, zejména pak prestižní evropské ceny, jako jsou German Car of The Year 2022 nebo francouzská významnou cenu Argus Trophy 2022, přičemž v obou těchto anketách bodoval v rámci své kategorie. Absolutní vítězství si připsal v soutěži Women’s Word Car of The Year 2022, což je anketa, jejíž důležitost rok od roku roste. A konečně i atraktivní design vozu 308 posbíral cenné body, a to v nejvýznamnější soutěži hodnotící design, Red Dot Award 2022. O další ocenění Peugeot 308 v současné době ještě bojuje. Kvalifikoval se totiž spolu s dalšími pěti konkurenty do finále prestižní mezinárodní soutěže Autobest 2023. Tato trofej, kterou uděluje 31 nezávislých evropských odborných novinářů, oceňuje nejlepší nákup automobilu – „Best Buy Car of Europe“ - pro rok 2023.

Získaná ocenění pravděpodobně přispěla i k prodejnímu úspěchu modelu Peugeot 308. Během svého prvního prodejního roku se tak tento model pevně usadil v první trojici prodejů evropských kompaktních vozů segmentu C. A další trumfy má ještě v rukávu. V příštím roce se totiž rozšíří jeho nabídka motorizací. K benzínovým, dieselovým a plug-in hybridním pohonům, které jsou v současné době k dispozici, přibude v roce 2023 i plně elektrická verze s dojezdem až 400 kilometrů.

Zdroj: Peugeot

Témata: auto, moto, Peugeot
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Přes osm let se soustředila na vlastní svět mimo Hollywood. Nyní se Cameron Diaz vrací do nového filmu

Jak se během podzimu postarat o orchideje, aby vám kvetly i po...

Z nasbíraných kaštanů si můžete vyrobit kaštanový gel na...

Odmrazování ledničky i mrazáku, LED žárovky a další...

Přidejte do pračky skořápky od vajec. Dokážou vybělit i to...

Pokud chcete vyčistit žluté skvrny od potu, vyzkoušejte sílu...

Zubní pasta v domácnosti: Navrátí lesk hrncům i šperkům,...

Zavřít reklamu