Futuristický elektromobil IONIQ 5 přijíždí ve sportovní verzi N Line

Auto 22. března 2024 | 16:24 — Marek Pokorný
Nový IONIQ 5 N Line zaujme na první pohled agresivnějším, sportovnějším designem přídě a zádě s jedinečnými nárazníky, elegantními bočními prahy a sadou speciálních 20palcových kol z lehké slitiny.
Další 1 fotografie v galerii
Modernizovaný IONIQ 5 bude mít zvýšenou kapacitu sady akumulátorů / Hyundai

Uvedené prvky zvýrazňují sportovní image tohoto modelu. Rovněž interiér má dle webu Hyundai řadu prvků exkluzivního designu N Line.

Mezi ně patří specifický volant a přístrojová deska N Line, exkluzivní kovové pedály N Line, černé čalounění stropu a speciální sportovní sedadla s logem N ve dvou variantách čalounění s červeným kontrastním prošíváním. Na cestující díky tomu čeká atraktivní prostředí, v němž si budou užívat podmanivou dynamickou jízdu.

Korejská automobilka uvede na trh letos na jaře také vylepšený IONIQ 5 se zajímavější výbavou. Modernizovaný IONIQ 5 bude mít zvýšenou kapacitu sady akumulátorů, a to ze 77,4 kWh na 84,0 kWh, což prodlužuje dojezd na jedno nabití.

Mezi vylepšení vnějšího designu patří nově tvarované nárazníky vpředu a vzadu, které umocňují nízké a široké proporce SUV IONIQ 5. Vnější délka modelu IONIQ 5 se v důsledku toho prodloužila o 20 mm na 4655 mm, zatímco ostatní vnější rozměry – vnější šířka 1890 mm, výška 1605 mm a rozvor náprav 3000 mm – zůstávají beze změn.

Zadní spoiler byl prodloužen o 50 mm a elektricky poháněný model se nyní může pochlubit novými aerodynamicky tvarovanými koly. Tyto změny rovněž přispěly k ještě dynamičtějšímu vzhledu a zlepšily aerodynamické vlastnosti modelu IONIQ 5.

Interiér vozu je ještě lépe využitelný a praktičtější při zachování konceptu komfortního životního prostoru. Na středové konzole je nyní v horní části „univerzálního ostrůvku“ umístěno fyzické tlačítko, jímž lze ovládat často používané funkce, například vyhřívaná a odvětrávaná sedadla v první řadě, vyhřívaný volant a funkci parkovacího asistenta. Využitelnost přihrádky pro bezdrátové nabíjení chytrého telefonu byla výrazně vylepšena jejím přemístěním ze spodní do horní části.

Volant obdržel nový design s interaktivními pixelovými světly a ergonomicky lépe řešené uspořádání ovládacích prvků umožňuje praktičtější ovládání informačního a zábavního systému a klimatizace.

Do výbavy obou modelů byla zařazena nová generace informačního a zábavního systému s označením ccNC (connected car Navigation Cockpit). Modernizovaný IONIQ 5 je vybaven také systémem OTA (Over-The-Air) pro bezdrátové aktualizace softwaru, který zajistí průběžnou aktuálnost hlavních elektronických řídicích systémů vozidla.

Hyundai navíc zavádí do výbavy několik nových bezpečnostních a komfortních funkcí, které usnadní řidičům ovládání i jízdu. Mezi ně patří volant s detekcí držení věnce HOD (Hands-On Detection), asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKA 2 (Lane Keeping Assist 2), chytrý parkovací asistent s dálkovým ovládáním RSPA 2 (Remote Smart Parking Assist 2) a asistent pro předcházení kolizím při parkování vpředu/po stranách/vzadu PCA-F/S/R (Forward/Side/Reverse Parking Collision-Avoidance Assist). Všechny uvedené funkce přispívají k ještě bezpečnější a komfortnější jízdě.

Vylepšený model IONIQ 5 a nová verze IONIQ 5 N Line bude pro korejské zákazníky k dispozici již od března 2024. Hyundai plánuje jejich postupné uvedení na globální trhy v průběhu letošního roku, v České republice se s prvními vozy setkáme na konci prvního pololetí tohoto roku.

Zdroj: Hyundai

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Poradíme, jak vybrat správné umyvadlo pro vaši koupelnu

Jak zabránit blednutí černého prádla při praní?...

Vyrobte si vlastní gel na praní. Je účinnější než ten...

Věděli jste, že pepř dokáže prádlu navrátit barvy a...

Pokud chcete vyčistit žluté skvrny od potu, vyzkoušejte sílu...

Ucpal se vám záchod? Než zavoláte instalatérovi, zkuste...

Zavřít reklamu