Aféra Dieselgate: Unikátní pohled na jedno z mnoha pohřebišť vozů v USA

Auto-moto 28. dubna 2017 | 16:45 — Lukáš Bauer
Podvody s emisemi u dieselových motorů koncernu VW stály automobilku více než 15 miliard dolarů. Zpětný odkup vozů od jejich majitelů je v plném proudu a my vám přinášíme pohled na jedno z mnoha míst v USA, kde se tato vozidla skladují.
Loading...
Smutný pohled na tisíce zpětně odkoupených automobilů čekajících na svůj další osud / Internet

Volkswagen přiznal, že několik let klamal regulátory pomocí speciálního software, který  instaloval do několika milionu automobilů. Nedávno koncern podepsal dohodu o vyrovnání s Americkými úřady, která mimo jiné obsahuje i zpětný odkup všech vozidel od jejich majitelů, kteří o něj projeví zájem.

Volkswagen je nyní zhruba uprostřed procesu odkupu statisíců automobilů s dieselovým motorem, který nesplňuje přísné emise v USA. Jedno z míst kde se tato auta skladují, je také okolí stadionu Pontiac Silverdome v Michiganu. Podle smutných záběrů pořízených z dronu není slovo „mnoho“  zcela výstižné pro tento obří hřbitov často zánovních vozů.

Po celém USA je však takových center několik a celkové množství odkoupených automobilů je již teď obrovské. Tyto automobily čeká poměrně nejistý osud. Některé budou sešrotovány, jiné budou poslány do zemí, kde nejsou tak přísné emisní normy jako v Americe.

U stadionu Silverdome to tedy vypadá, jako by se chystalo některé z horkých utkání fotbalových týmů, ale realita je trochu jiná. Stejně jako vozidla postávající kolem stadionu, i Silverdome je již dávno opuštěný a koncem roku 2017 je naplánována jeho demolice.

To co tedy vidíte na smutných záběrech, je jen špička ledovce z celkového počtu dotčených vozidel.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nový premiér zhodnotil situaci v Česku. Držte nám palce, prosí občany

Nejčastější chyby při krmení psa, které alespoň jednou v...

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Jak uskladnit zelí, aby vám vydrželo až do jara a zůstalo...

Tipy, díky kterým vyčistíte dveře sprchového koutu tak, že...

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Překvapte návštěvu tímto andělsky nadýchaným a vláčným...

Zavřít reklamu