Ariel vyrobí vůz se čtyřmi elektromotory a turbínou! Novinka bude extrémní ve všech směrech

Auto-moto 25. srpna 2017 | 13:22 — Lukáš Bauer
Britská společnost Ariel Motor Company, přichází s elektrickou novinkou. Malá automobilka potvrdila výrobu lehkého hybridního supersportu P40 poháněného elektrickými motory a turbínou se společným výkonem 1180 koní.
Další 1 fotografie v galerii
Malá automobilka se proslavila zejména díky obřímu výkonu lehkého Atomu / Internet

Automobilka Ariel se sídlem v anglickém Somersetu je známá především díky monstru zvaném Ariel Atom. Lehký automobil, který nemá téměř žádnou karoserii, má nejen obrovský výkon, ale hlavně poměr hmotnosti a výkonu srovnatelný se špičkou nabídky sportovních vozů. Podle posledních zpráv se však Ariel chystá představit auto, které je svým výkonem naprosto extrémní a bude výkonově daleko převyšovat běžné supersporty.

Společnost Ariel ve zprávě uvedla, že do roku 2020 bude mít v prodeji hybridní turbíno–elektrický supersport o výkonu téměř 1200 koní. Lehký sportovní automobil by měl mít zrychlení z 0 na 200 km/h za neuvěřitelných 7,6 sekundy, díky váze necelých 1500 kg.

Automobilka plánuje vyrobit několik verzí tohoto sportovního monstra s pohonem všech kol a zadní nápravy. Základní verze bude mít poháněno každé kolo elektromotorem o výkonu 295 koní, který bude napájen z centrálně uložené baterie o kapacitě 42 kilowatthodin. Ariel také plánuje verzi s pohonem pouze zadních kol, která bude mít trochu větší 56 kWh baterii. Kvůli kompenzaci velmi krátkého dojezdu dostane P40 také turbínu pro dobíjení baterie.

Tato unikátní technologie v P40 bude prakticky stejná jako u konceptu Jaguar C–X75, tedy baterie dobíjené pomocí turbíny spalující benzin nebo naftu.

„Budujeme vůz s pokročilou technologií, při jehož výrobě můžeme naplno využít agilitu našich firem, abychom na poli supersportů porazili velké společnosti. Milujeme sice Ariely, které dnes vyrábíme, ale je potřeba přijmout nové technologie. Jinak bychom časem ztratili krok a dokonce bychom mohli být ohroženi stále přísnějšími normami,“ řekl jednomu britskému deníku Yen Saunders, ředitel společnosti Ariel.

Ariel je tedy v podstatě donucen změnit koncept jeho skvělých vozů, protože by s konvenčními technologiemi mohly být jeho auta v budoucnu vyřazeny z provozu. Na druhou stranu díky tomu vznikne unikátní turbino–elektrický supersport.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Do dovolenkového ráje Češi jen s povinným testem na koronavirus. Počítat musí i s dalšími omezeními

Dětské vlhčené ubrousky jinak. Řada tipů, jak je v...

Nejjednodušší způsob, jak vyčistit matraci od skvrn a...

Dokonale čistá koupelna snadno a rychle. Při úklidu si...

Venkovní koberec na terase odolá slunci i dešti. Budete si...

Zbavte se klíšťat z okolí domu. Zaměřte se na jejich...

Několik způsobů, jak zbavit ovoce a zeleninu plísní a...

Zavřít reklamu