Chytré hodinky Apple Watch 2 dorazí do Česka na konci září

Elektronika 08. září 2016 | 23:44 — redakce
Středeční večer patřil především novým iPhonům 7 a 7 Plus, alespoň co se tiskovky společnosti týče. Na akci byla nicméně odhalena také druhá generace chytrých hodinek Apple Watch, která si také zaslouží pozornost.
Další 2 fotografie v galerii
Druhá generace chytrých hodinek Apple Watch / apple.com

V noci ze středy na čtvrtek americký počítačový gigant prozradil ceny i dostupnost novinky. Druhá generace chytrých hodinek s logem nakousnutého jablka se plným názvem jmenuje Apple Watch Series 2. Stejně jako v případě předchůdce se bude nabízet v různých provedeních, která se liší velikostí displeje a použitým materiálem.

Základ nabídky budou tvořit hodinky s hliníkovým pouzdrem, střed je z nerezové oceli a nejvíce si americký počítačový gigant cení nový výrobní materiál – keramiku. Ve všech zmiňovaných případech jsou k dispozici provedení s pouzdrem o velikosti 38 mm a 42 mm.

Rozdíly v cenách jsou velmi výrazné. Nejlevnější provedení začíná na ceně 11 290 Kč, keramická verze Edition ale vyjde klidně i na 41 490 Kč. Více o cenách jednotlivých modelů napoví následující tabulka.

Na pultech tuzemských obchodů se chytré hodinky od amerického počítačového gigantu objeví v pátek 23. září. Tehdy oficiálně startuje také prodej nových iPhonů 7 a 7 Plus. O jejich cenách jsme psali již dříve.

Co umí nové hodinky od Applu?

Apple Watch Series 2 na první pohled vypadají úplně stejně jako první generace, ale podle zástupců společnosti Apple byly zcela přepracovány. Nově s nimi například jejich majitelé mohou plavat, protože jsou vodotěsné.

Zvýšen byl také výkon. V útrobách zařízení se ukrývá dvoujádrový procesor, který je podle informací výrobce až dvakrát rychlejší, což by se mělo pozitivně promítnout do plynulosti celého operačního systému.

Vylepšení se dočkal i dotykový displej, který je dvakrát jasnější. Měl by tedy být daleko lépe čitelný na slunci. Nově je také zabudován GPS adaptér.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v dokonalém ráji

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

V Trentinu sezona pokračuje za ideálních sněhových...

Zavřít reklamu