Legendarní výrobce videoher z 80.let přichází po dlouhé době s novým produktem. Na co se můžeme těšit?

Elektronika 20. června 2017 | 09:54 — Lukáš Bauer
Minulý týden oficiálně potvrdil výkonný ředitel společnosti Atari, Fred Chesnais, že legendární výrobce videoher, pracuje na nové konzoli, která bude svým designem odkazovat na věhlasnou éru produktů Atari.
Loading...
Legendární firma Atari se vrací na trh s novým produktem Ataribox / Internet

Atari je společnost, která svými výrobky v období sedmdesátých a osmdesátých let minulého století definovala odvětví elektronické zábavy. Atari znal v té době doslova celý svět a společnost se svým produktem Atari 2600 dosáhla naprostého vrcholu koncem 70. let.

Počátkem 80. let se firma začala dostávat do finančních potíží a od té doby se již nikdy její slávu nepodařilo obnovit. Velký podíl na tom měla neúspěšná videohra, díky které dosáhla společnost rekordní ztráty přes 500 milionů dolarů a také stále se zvětšující konkurence, se kterou Atari neumělo příliš pracovat.

Od té doby vystřídala firma mnoho vlastníků, ale větší změna přišla až před několika lety, kdy společnost podala návrh na ochranu proti bankrotu a následně ji odkoupil Chesnais, který slíbil, že ji opět postaví na nohy. Společnost je pod jeho vedením zisková a zabývá se primárně vývojem mobilních her a prodejem licencí. 

Nyní však společnost Atari oznámila svůj návrat na pole interaktivní zábavy. Podle všeho aktuálně pracuje na zcela nové konzoli s názvem Ataribox. Na stránkách výrobce je k vidění pouze tajuplné video, které naznačuje, že design s prvky dřeva bude odkazovat na legendární produkt Atari 2600.

Doposud bylo k této zprávě uvolněno naprosté minimum informací, ale podle Chesnaise bude nová konzole založena na PC technologii. Dále také uvedl, že Atari v blízké době odhalí celou podobu nového produktu.

Spuštění nové retro konzole Atari rozhodně dává smysl i vzhledem ke komerčnímu úspěchu Nintendo Classic Mini NES, který zahájil prodej koncem loňského roku. Classic Mini NES je zmenšenou replikou originálního systému Nintendo Entertainment System z roku 1983 a vyprodal se během několik dní od zahájení prodeje v listopadu roku 2016.

Nintendo také nyní údajně pracuje na verzi Super Nintendo Entertainment System (SNES), která by měla dorazit letos na Vánoce.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akcie, nemovitosti a další možnosti, které je dobré zvážit, pokud chcete do deseti let zbohatnout

Kávovou sedlinu můžete ještě šikovně využít. Připravte...

Pokud chcete vyčistit žluté skvrny od potu, vyzkoušejte sílu...

Prášek, gel nebo kapsle. Srovnání účinků pracích...

Přidejte do pračky skořápky od vajec. Dokážou vybělit i to...

Dekorace do domácnosti: Nápady a inspirace

Zubní pasta v domácnosti: Navrátí lesk hrncům i šperkům,...

Zavřít reklamu