Facebook měl rozsáhlý celosvětový výpadek. Není jasné, zda za ním stojí hackeři, nebo se jednalo o technickou závadu

PC a Mobil 05. října 2021 | 08:50 — Lukáš Bauer
Sociální síť Facebook má výpadek globálního rozsahu a problémy hlásí také Instagram a WhatsApp. Uživatelé začali nahlašovat problémy v pondělí navečer, kdy začaly služby masivně vypadávat. Sociální síť Facebook byla dokonce zcela nedostupná. Co se stalo, zatím Facebook vyšetřuje.
Další 1 fotografie v galerii
Služby Facebooku měly rozsáhlý výpadek / Deposit

V pondělí podvečer začaly vypadávat uživatelům po celém světě sociální síť Facebook, Instagram a také WhatsApp. Všechny tyto služby, které společnost Facebook vlastní, zaznamenaly rozsáhlé výpadky. Sociální síť Facebook byla navíc několik hodin nedostupná.

Stránky sociální sítě se pořádně nenačítají a Facebook po chvíli vyhodí upozornění: „Tato stránka momentálně není dostupná. Příčinou může být technická chyba, na níž již pracujeme. Zkuste stránku načíst znovu“.

Kompletní výpadek

Podle mnoha hlášení uživatelů se v aplikacích WhatsApp a Instagram nenačítá nový obsah a zprávy. Pokud uživatelé přistupovali na Instagram přes prohlížeč, čekala na ně jen hláška „5xx Server Error“.

Facebook zatím přesnou příčinu tak masivního výpadku svých služeb vyšetřuje. On-line služba downdetector, která monitoruje dostupnost pomocí hlášení od uživatelů, uvedla, že k výpadkům začalo docházet okolo páté hodiny odpoledne.

Hackeři nebo závada

Facebook k výpadkům uvedl, že na opětovném zprovoznění služeb usilovně pracuje a doufá, že budou obnoveny co nejdříve. Jaký bude závěr vyšetřování problému a zda výpadky měly na svědomí hackeři, nebo se jednalo o technickou závadu, zatím není jasné. Dále čtěte: (Výrobci telefonů budou muset přejít na jednotné nabíječky. Nařízení přichází z Evropské unie).

Zdroj: Downdetector.com, The Verge.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Udělejte si smažený sýr z hrnku podle receptu Ládi Hrušky....

Cukrovkáři mohou zahradu přizpůsobit svým potřebám....

Zavřít reklamu