Jak rozpoznat pravé aplikace od jejich falešných napodobenin?

PC a Mobil 27. ledna 2017 | 08:49 — Jan Volf
Protože společnost Apple neimplementovala do svého App Storu funkci pro ověření pravosti Twitter-style, je někdy dost těžké odhalit které aplikace jsou pravé a které se za ně pouze vydávají. Je tedy třeba vybírat velmi opatrně. 
Podvodných aplikací naleznete v App Storu bohužel spoustu / shutterstock.com

Tady je pár tipů na to, jak rozeznat ty pravé od falešných: 

  • Před každým stažením si pečlivě přečtěte recenze od jiných uživatelů. Podvodné aplikace často velmi rychle obdrží negativní komentáře a stížnosti. 
  • Aplikace které ve svém popisu nabízejí slevy, to obvykle bývá signál pro nejvyšší stupeň obezřetnosti.
  • Mějte se na pozoru pokud je název dlouhý a je nabitý klíčovými slovy pro zvýšení šancí v internetových vyhledávačích, pokud používají zkratky obchodních značek (například "LV" místo "Louis Vuitton"), nebo když je v názvu pravopisná chyba nebo špatné hláskování (třeba Footlocker místo Foot  locker)
  • Ujistěte se také, že logo vypadá důvěryhodně. Nedávný podvrh aplikace Canada Goose měl v logu hláskovaný název společnosti namísto charakteristické výšivky v armádním stylu od tohoto výrobce bund.

Některé aplikace vydávají přímo samotní výrobci, ale mnoho dalších pro ně publikuje třetí strana. Díky tomu se důvěra v takovéto aplikace u uživatelů snižuje, protože tyto firmy nejsou mezi běžnou veřejností příliš známé. 

Po stažení se falešné aplikace často vyznačují velkým počtem otravných a zdlouhavých reklam, vyskakujících oken a banerů. "Je absolutně nemožné přes tuto aplikaci nakupovat díky neustálým reklamám", postěžoval si jeden z uživatelů a ohodnotil pochybnou aplikaci firmy Dillard jednou hvězdičkou. 

"Provozovatelé těchto aplikací samozřejmě vydělávají spoustu peněz výměnou reklamou s onlajnovými giganty jako je třeba DoubleClick od Googlu", prohlásil nedávno Mike Gamaroff ze Sito Mobile, společnosti která se zabývá studiem reklamy.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zdecimovaní Rusové omylem sestřelili vlastní letadlo. Nyní zaútočí na kybernetické cíle, tvrdí rozvědka

Olivový olej jako pomocník v domácnosti a na zahradě:...

Co pomůže k vytvoření útulného domova? Vsaďte na teplé...

Péče o dřevěný zahradní nábytek: Jak jej po létě...

Jak se zbavit plísně jednou provždy. Je nutné dostat se do co...

Posuňte úklid koupelny na novou úroveň. Používání...

Lidé se dopouští během péče o vodu v bazénu několika...

Zavřít reklamu