Jak rozpoznat pravé aplikace od jejich falešných napodobenin?
Tady je pár tipů na to, jak rozeznat ty pravé od falešných:
- Před každým stažením si pečlivě přečtěte recenze od jiných uživatelů. Podvodné aplikace často velmi rychle obdrží negativní komentáře a stížnosti.
- Aplikace které ve svém popisu nabízejí slevy, to obvykle bývá signál pro nejvyšší stupeň obezřetnosti.
- Mějte se na pozoru pokud je název dlouhý a je nabitý klíčovými slovy pro zvýšení šancí v internetových vyhledávačích, pokud používají zkratky obchodních značek (například "LV" místo "Louis Vuitton"), nebo když je v názvu pravopisná chyba nebo špatné hláskování (třeba Footlocker místo Foot locker)
- Ujistěte se také, že logo vypadá důvěryhodně. Nedávný podvrh aplikace Canada Goose měl v logu hláskovaný název společnosti namísto charakteristické výšivky v armádním stylu od tohoto výrobce bund.
Některé aplikace vydávají přímo samotní výrobci, ale mnoho dalších pro ně publikuje třetí strana. Díky tomu se důvěra v takovéto aplikace u uživatelů snižuje, protože tyto firmy nejsou mezi běžnou veřejností příliš známé.
Po stažení se falešné aplikace často vyznačují velkým počtem otravných a zdlouhavých reklam, vyskakujících oken a banerů. "Je absolutně nemožné přes tuto aplikaci nakupovat díky neustálým reklamám", postěžoval si jeden z uživatelů a ohodnotil pochybnou aplikaci firmy Dillard jednou hvězdičkou.
"Provozovatelé těchto aplikací samozřejmě vydělávají spoustu peněz výměnou reklamou s onlajnovými giganty jako je třeba DoubleClick od Googlu", prohlásil nedávno Mike Gamaroff ze Sito Mobile, společnosti která se zabývá studiem reklamy.