První evropskou zemí, která přistane na Měsíci, by se mohlo stát Německo
Sousední Německo vyvíjí svůj vlastní lunární modul Alina a mohlo by se tak stát první evropskou zemí v historii, která přistane na povrchu Měsíce. Dosud se tento nelehký úkol podařil pouze Sovětům, Američanům a Číně.
Nový vesmírný modul určený pro přistání na Měsíci vyvíjí specialisté z německé firmy PTScientists, která má své vývojové centrum v Berlíně. Nový modul měří okolo dvou metrů na výšku i na šířku. Uprostřed konstrukce jsou ukotvené čtyři nádrže s palivem a v horní části jsou umístěny solární panely.
Horní část modulu bude tvořena anténami, které budou zprostředkovávat komunikaci s pozemním střediskem. Jedna z antén bude také LTE, přes kterou bude realizována komunikace mezi základnou a dvojicí lunárních robotů.
Lunární modul bude jednou z kosmických společností jako například SpaceX vynesen na oběžnou dráhu, odkud bude pokračovat na vlastní pohon k oběžné dráze Měsíce, aby přistála na jeho povrchu.
Po přistání vědci vypustí dvojici lunárních robotů, kteří se pustí do průzkumu. Během mise chtějí Němci také navštívit lunární vozítko, které je na měsíci již od roku 1972 a monitorovat stav jeho poškození. Dále čtěte: Indie odstartovala novou vesmírnou misi. Může se stát čtvrtou zemí, která přistane na Měsíci.