Záhadný objekt ukrytý hluboko pod ledem Antarktidy by mohl objasnit mnohé o naší planetě!

Věda a technika 17. února 2017 | 05:50 — Lukáš Bauer
Poprvé byl rozsáhlý objekt ukrytý hluboko pod ledem v nehostinné a permanentně zamrzlé oblasti Antarktidy zvané Wilkes Land, lokalizován v roce 2006. Tajemný objekt by v budoucnu mohl zodpovědět spoustu otázek ohledně vývoje a historie naší planety.
Velká geologická anomálie je vyznačena červeně na mapě Antarktidy / Internet

Gravitační anomálie v oblasti Wilkes Land byla poprvé objevena v roce 2006, když satelity NASA našly gravitační změny, které naznačují přítomnost obrovského objektu zasazeného uprostřed kráteru.

Kontinent zahalený tajemstvím

Není tomu tak dávno, kdy se objevem začali zabývat lovci UFO, kteří následně přišli s teorií, že by záhadný předmět mohl být spjat s budováním nacistických základen v oblasti Antarktidy během druhé světové války.

„Základny, které budovalo Německo za druhé světové války byly navrženy tak, aby na nich mohly přistávat létající talíře, které nacisté ke konci války vyvíjeli.“, poznamenal jeden ze členů týmu Secure Team 10, který se podobnými záhadami zabývá.

Dále také poznamenal, že v uplynulých letech se objevily důkazy o jakýchsi vchodech do hor v této oblasti, které mají půlkruhový tvar a jsou situovány ve vysokých nadmořských výškách.

Přes všechny různé teorie, které se kolem kráteru objevily, se přikláníme ke střízlivějšímu vysvětlení celé záhady. 

„Tento kráter vznikl nárazem obřího asteroidu, který v té době napáchal nedozírné škody na pozemském životě,“ sdělil profesor geologických věd Ralph von Frese, který anomálii objevil v roce 2006.

Obří asteroid by tak byl dvakrát větší než ten, který před miliony let narazil do země a způsobil vyhynutí dinosaurů. Kráter který po sobě zanechal, má průměr téměř 300 kilometrů a místy dosahuje hloubky až 850 metrů.

Pokud je toto tvrzení pravdivé, mohl tento vražedný asteroid způsobit hromadné vymírání života v permském období, kdy bylo vyhubeno 96% mořského života a více než 70% všech obratlovců obývajících pevninu.

Obrovské změny klimatu, které dopad asteroidu způsobil, vytvořili na zemi velmi žíravé prostředí, v jakém bylo pro většinu živočichů i rostlin obtížné přežít a ze kterého se naše planeta zotavovala po tisíce let. 

Bohužel k dnešnímu dni zatím stále nikdo netuší, jakým způsobem zjistit, co přesně se pod tlustým šelfovým ledem Antarktidy skrýva.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zdecimovaní Rusové omylem sestřelili vlastní letadlo. Nyní zaútočí na kybernetické cíle, tvrdí rozvědka

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu