Katastrofy, jejichž předpověď se vyplnila do puntíku!

Věda a technika 20. května 2017 | 09:20 — redakce
Po staletí se vedou spory o tom, zda lidé dokáží předpovídat budoucnost. Co člověk, to jiný názor.
Tsunami, které dorazilo do Ao Nang v Thajsku / Shutterstock

Nelze však popřít, že v některých případech došlo minimálně k vzácné shodě náhod a existuje několik proroctví, která se i naplnila. A to od děsivých teroristických útoků až po ničivé přírodní katastrofy.

1. Titanic
Při tragickém potopení se Titaniku v roce 1912 zahynulo více než 1500 lidí. O podobné katastrofě však psal Morgan Robertson ve své novele, která byla zveřejněna již v roce 1898. Jde o příběh, ve kterém loď s názvem Titan narazí jedné dubnové noci do ledovce a klesne ke dnu. Podrobnosti jsou ještě o to děsivější, že fiktivní plavidlo se potopilo 400 námořních mil od New Foundlandu, na stejném místě, kde skončil i Titanic.

2. Smrt z filmu Poltergeist
Mezi jeden z nejděsivějších hororových filmů všech dob patří Spielbergův Poltergeist z roku 1982. Ve filmu hlavní postava Carol Anne Freelingová, kterou hraje Heather O'Rourkeová, bojuje s démony, kteří se snaží posednout její duši. Nejstrašidelnější moment filmu však nesouvisí se zápletkou. Během scény, kde Robbieho Freelinga trýzní klaun, je za ním vidět plakát na Superbowl na rok 1988. Mrazivé na tom je, že právě v tomto roce, den poté, co se uskutečnil Superbowl, Heather O'Rourkeová náhle zemřela po zástavě srdce.

3. Nostradamus
Konspirátoři se domnívají, že francouzský prorok Nostradamus, který žil v 16. století, předpověděl vzestup teroristické skupiny Islámský stát i teroristické útoky v září 2001. V jednom ze svých čtyřverší totiž napsal, že se z nebe zřítí dva oceloví ptáci a oheň se přiblíží k velkému městu. Po vzestupu dvou Antikristů, kterými prý měl být podle Nostradama Napoleon a Hitler, má přijít ještě třetí, hrůznější než oba předchozí dohromady. Svět má ovládnout během 27 let trvající války. Mnozí se domnívají, že v tomto případě prorok odkazoval na Islámský stát.

4. Tsunami
Slepá vědma měla předpovědět řadu významných katastrof včetně tsunami ze dne 26. prosince 2004 a jaderného úniku ve Fukušimě. Bulharská rodačka Baba Vanga je nazývaná také jako "Nostradamus z Balkánu", protože má prý až 85-procentní míru úspěchu ve svých proroctvích. Před tím, než došlo k destruktivnímu tsunami v Indickém oceánu v roce 2004, Baba Vanga popsala "obrovskou vlnu", která by zničila vše", včetně lidí a míst a způsobí, že vše zmizí pod vodou".

5. Bombový útok v Oklahoma City
Tana Hoy, americký vizionář, varoval rozhlasové posluchače před bombovým útokem v Oklahoma City v roce 1995, a to živě ve vysílání. Zarážející je, že pouze o 90 minut později, Timothy McVeigh a jeho komplicové odpálili nálože při federální budově v nejhorším teroristickém útoku v dějinách USA až do osudného 11. září 2001. Zdroje tvrdí, že Hoy rovněž vyrozuměl FBI o útoku čtyři měsíce před tím, než k němu přišlo. Útok si tehdy vyžádal si 168 mrtvých a 853 zraněných.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hanychová zase šokuje! Tajně vdala a už se pochlubila i snubními prstýnky

Zapíchněte k pokojovým rostlinám hlavičky zápalek. Působí...

Ucpal se vám záchod? Než zavoláte instalatérovi, zkuste...

Jak mít dokonale ozdobený vánoční strom? Udělejte to jako...

Proč se vám doma tvoří prach, sotva ho utřete, a tipy, co s...

Zabraňte rosení oken dřív, než se vám v bytě rozleze...

Když zateplení přestane fungovat, je na čase dát budově...

Zavřít reklamu