Americká armáda dostane novou vražednou zbraň! Ničivý výkon této novinky je fascinující!

Vojenství 22. března 2017 | 13:42 — Lukáš Bauer
Zatímco svět s napětím očekává kdy se začnou prodávat jetpacky, létající automobily, nebo personální drony, armáda trpělivě čeká na svou novou laserovou zbraň. Tuto novinku americké armádě nyní přislíbil Lockheed Martin.
Ilustrace těžkého nákladního transpoertéru s novou laserovou zbraní / Lockheed Martin

Americká zbrojařská společnost tvrdí, že úspěšně otestovala novou laserovou zbraň nevídané síly. Nový laser s označením HEL (high energy laser, což v překladu znamená vysoce výkonný laser), má údajně výkon až 60 kilowatt.

V roce 2014 demonstrovala laserovou technologii společnost Boeing, když laserem o výkonu 10 kilowatt sestřelila několik cvičných pozemních aut a také letící rakety Mortar. Nová zbraň je tedy až 6x výkonnější a nabízí opravdu smrtící výkon.

Technologie spočívá v kombinování několika samostatných laserů do jednoho paprsku s obrovskou energií. Jedná se o poměrně velké zařízení, které ale lze podle výrobce bez problému instalovat na větší obrněný armádní vůz.

Americké námořnictvo již dříve použilo na jedné ze svých lodí podobnou zbraň o polovičním výkonu během války v Perském zálivu. Tato zbraň vyžadovala obrovskou baterii a byla příliš těžká na to aby mohla být použita na mobilní platformě. Lockheed nyní úspěšně vyvinul a otestoval zbraň, která je několikanásobně menší a má dvakrát takový výkon.

Americká armáda si od nové zbraně slibuje pokrok ve vzdušném boji ale i pozemních operacích. Nový laser by tak mohl sloužit k sestřelování nepřátelských letadel, raket a ničení větších pozemních cílů. 

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zdecimovaní Rusové omylem sestřelili vlastní letadlo. Nyní zaútočí na kybernetické cíle, tvrdí rozvědka

Olivový olej jako pomocník v domácnosti a na zahradě:...

Co pomůže k vytvoření útulného domova? Vsaďte na teplé...

Péče o dřevěný zahradní nábytek: Jak jej po létě...

Jak se zbavit plísně jednou provždy. Je nutné dostat se do co...

Posuňte úklid koupelny na novou úroveň. Používání...

Lidé se dopouští během péče o vodu v bazénu několika...

Zavřít reklamu