Obstojí i v těch nejtěžších podmínkách. Do zahraničí vyjedou desítky těžkých hasičských vozidel Tatra

Auto-moto 12. srpna 2020 | 08:15 — Lukáš Bauer
Hasičské speciály Tatra jsou oblíbenými zásahovými vozidly nejen v tuzemsku, ale i za hranicemi. Společnost Tatra Trucks nyní získala v zahraničí další významnou zakázku na dodávku těžkých hasičských vozidel v řádu několika desítek kusů.
Další 3 fotografie v galerii
Vozidla Tatra jsou spolehlivá a odolná i v tom nejnáročnějším prostředí / Tatra Trucks

Tatrovácké speciály jsou oblíbené díky své vysoké spolehlivosti a odolnosti i v těch nejnáročnějších podmínkách. Velká část vozů značky Tatra proto slouží pro vojenské nebo záchranné účely, a to nejen u nás, ale i ve světě.

Společnost Tatra Trucks tak zaznamenává v posledních letech velmi dobré prodejní výsledky a meziročně navyšuje svou výrobu, a to i navzdory pandemické krizi. Nyní společnost oznámila, že získala další významnou zakázku v zahraničí na dodávku desítek hasičských speciálů.

Automobilka Tatra je tradičním dodavatelem podvozků pro hasičská vozidla, která si poradí i v tom nejobtížnějším terénu. Nyní se Tatře podařilo získat ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem THT Polička zakázku na 41 hasičských speciálů Tatra Force 4 x 4 s opcí na dalších 5 kusů pro hasičské jednotky spolkové země Braniborsko. Je to první takto velká objednávka hasičských vozů Tatra z Německa.

Podvozky Tatra zvládají nejtěžší terén

Nové vozy budou zasahovat především v zalesněných oblastech, proto také německý zákazník požadoval vozy s velmi dobrou průchodivostí těžkým terénem. Ve výběrovém řízení dala hodnotící komise nakonec přednost vozům Tatra Force před modely jiných renomovaných značek.

Kopřivnická Tatra dodá jako základ vozidla s konfigurací podvozku 4 x 4 vybavená motory Cummins standardu Euro 6 o výkonu 291 kW a automatickou převodovkou. Konstrukci a integraci hasičské nástavby má na starosti společnost THT Polička. Finálním dodavatelem je německý dealer vozů TATRA společnost Metallbau & Fahrzeughandel Friedrich. Braniborští hasiči mají podle smlouvy nové tatrovky dostat v letech 2021 a 2022.

Hasičské cisterny putují do světa

Zakázka na více než čtyři desítky nových hasičských speciálů do Německa je potvrzením unikátních kvalit těžkých vozů Tatra a českých výrobců speciální záchranářské techniky. Navazuje také na podobně průlomovou zakázku na hasičské vozy pro izraelskou organizaci IFARA (Israeli Firefighting And Rescue Authority) z minulého roku. Na základě ní Tatra historicky poprvé dodala do této blízkovýchodní země pro místní záchranné složky hasičské speciály ve větším množství s příslibem na další rozsáhlejší spolupráci. Dále čtěte: (Legendární tatrovácké speciály se zúčastní další Rally Dakar).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus mění nařízení ve skiareálech

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Lyžaři musí změnit plány. Rakousko přestalo čekat na...

Zavřít reklamu