Konečně kvalitní Wi-Fi technologie. Konec ozvěnám a zpoždění při hovorech!

PC a Mobil 10. února 2017 | 11:19 Lukáš Bauer
Ve snaze zvýšit přesnost časování mezi rostoucím počtem připojených zařízení, představila Wi-Fi Alliance na veletrhu CES novinku jménem TimeSync. Jedná se o zbrusu novou technologii o níž se tvrdí, že bude eliminovat kolísání odezvy Wi-Fi sítí, které aplikacím způsobuje mnoho problémů v poskytování kvalitních služeb.
Technologie TimeSync vyřeší spoustů problémů / wirelessweek.com

TimeSync vytváří mikrosekundovou časovou synchronizaci mezi připojenými prvky. Technologie by měla zamezit dnes běžně známým negativním vlivům, jako je chvění, ozvěna, nebo zpoždění, které jsou velmi nepříjemné zejména při video streamech, nebo hovorech přes internet. Wi-Fi aliance si od technologie slibuje vysoký výkon a využití v širokém spektru odvětví, včetně domácích i mobilních spotřebičů, zdravotnictví, automobilovém průmyslu a mnoha dalších.

Ozvěna a dobře známé echo budou minulostí.

„WiFi je dnes již všudypřítomné s rostoucím počtem zařízení, která tuto technologii využívají. Z nástroje poskytujícího ne příliš stabilní internetové připojení se stává vysoce kvalitní a spolehlivá konektivita, na které je závislých mnoho průmyslových i zábavních aplikací“ řekl CEO Wi-Fi aliance Edgar Figueroa. 

Ředitel marketingu Kevin Robinson uvedl názorný příklad pro využití TimeSync u bezdrátových reproduktorových systémů v domácnosti. „Řekněme, že máme sedm bezdrátových reproduktorů u domácího kina. Tyto reproduktory potřebují v naprosto stejný čas vědět, kdy a který z nich má reprodukovat jaký tón, což dnes není tak docela možné,“ uvedl Robinson.

TimeSync jednoduše umožní několika různým zařízením synchronizovat navzájem svůj čas, pro lepší kontrolu nad výstupy, nebo ovládáním běžících procesů. Tato myšlenka bude také jedním z klíčových parametrů nově vznikajících sítí generace 5G.

Robinson také na představení ohlásil, že Wi-Fi Alliance začne s certifikací technologie v první polovině roku 2017. Dá se tedy předpokládat, že na trhu bude technologie dostupná nejdříve během roku 2018. 
 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu