Inovativní Virgine: První stát, který zlegalizoval provoz doručovacích robotů!

Elektronika 09. března 2017 | 05:39 — Lukáš Bauer
Amerika je opět o krok blíže proměnit Sci-Fi v realitu a to díky guvernérovi státu Virginia. Ten totiž minuý týden podepsal zákon, který umožní využít chodníky a přechody doručovacím robotům přepravních společností.
Při návštěvě tohoto státu je potřeba dávat na chodníku pozor / Internet

Zákon, který v americkém státě Virginia vstoupí v platnost již 1.července tohoto roku, umožňuje cestovat robotům v zónách pro pěší, chodnících a přechodech, za účelem doručování zásilek. Právní předpis stanovuje, že robot nesmí cestovat větší rychlostí než 14 km/h, nebo vážit více než 23 kilogramů.

Za prosazením nového zákona stojí také lobby několika velkých společností, včetně Starship Technologies, která se specializuje právě na pozemní doručovací robotiku.

Bizardní zákon, který umožňuje zcela autonomním robotům se bez dohledu toulat po ulicích, to ale rozhodně není. Regulace totiž ve snaze zamezit kolizím nařizuje, že každý robot musí být pod neustálým dohledem operátorů společnosti, která ho provozuje. Zákonodárci také upozorňují, že z prvotního provozu pravděpodobně vyplyne následná úprava legislativy o venčení psů a dalších domácích zvířat, která by mohla mít s roboty problémy.

Společnost Starship své roboty již delší dobu testovala napříč spojenými státy a bylo skutečně jen otázkou času, kdy se některý ze států rozhodne jejich provoz legalizovat. Už teď je jasné, že nejvíce bude z nového zákona profitovat právě tato společnost se sídlem v Estonsku.

Není také žádným překvapením, že gigantické firmy jako Amazon, nebo Grubhub vyslaly do spojených států své zástupce, aby podpořili prosazení nového zákona ve Virginii. Tyto firmy mají totiž kromě samotného výrobce, extrémní zájem novou technologii využívat již několik let.

Lidé vnímají tuto inovaci jako obrovský krok vpřed a těší se na první doručení své zásilky autonomním robotem. Rok 2017 bude pro Virginské občany velice zajímavým, protože kdo z nás někdy viděl, aby mu psaní, nebo balíček doručil opravdový robo–pošták. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové cestovatele

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Zavřít reklamu