Televizor budoucnosti je zde!

Elektronika 11. ledna 2017 | 18:10 — Jan Volf
Firma LG představila unikátní a na světě první "tapetový" televizor OLED TV W7. Disponuje flexibilní, super tenkou obrazovkou, jenž je tak lehká, že může být na stěnu připevněna magnety.
Další 3 fotografie v galerii
Futuristický televizor OLED TV W7 / LG

Futuristicky vypadajicí televizor byl s velkou slávou představen ve středu večer na tiskové konferenci výstavy spotřební elektroniky v Americkém Las Vegas.

Na sociálních sítích vzbudilo uvedení obrazovky vlnu nadšení a fanoušci tak nešetří chválou: "Když je vaše televize tenčí než iPhone 7, víte že máte něco unikátního", napsal na Twitter jeden z uživatelů. "Podle mého názoru má LG nejlepší displej vůbec. Úhlopříčka 165 cm, tenounká televize vážící pouhých 8 kg. Bože můj, to moje boty váží víc", napsal další.

Lehký jako pírko, tenký jako papír

Televizor je podle potřeby plně ohebný a očekává se že bude na trhu k zakoupení ve dvou verzích, s úhlopříčkou 165cm a 196cm. Tyto novinky váží 8 a 12 kg a disponují obrazovkou která je hluboká pouhé 4 milimetry. Dodává se jen s jedním kabelem, kterým je televizor propojen se zvukovým panelem, který obsahuje veškerou elektroniku a "mozek" televizoru.

Zatímco oficiální cena ještě není známa, ředitel oddělení pro nové produkty Tim Alessi se nechal slyšet, že cena bude zhruba o 30 000 korun vyšší než základní cena loňského nejdražšího modelu OLED TV G6.

Společnost LG za model s úhlopříčkou 196cm získala ocenění nejlepší novinka roku 2017. Časopis Forbes uvedl, že prodej modelu W7 S úhlopříčkou 165cm je plánován na duben letošního roku a jeho cena by měla být něco málo pod 200 000 korun.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v dokonalém ráji

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

V Trentinu sezona pokračuje za ideálních sněhových...

Zavřít reklamu