Vyplatí se koupit si iPhone 8?

Komerční sdělení 02. dubna 2020 | 13:35 — redakce
Nového iPhonu SE 2 se kvůli koronaviru hned tak nedočkáme, sáhněte proto po jiném menším modelu od Applu.
Další 1 fotografie v galerii
Po představení nových iPhonů 11 Apple v podstatě nenabízí žádné menší telefony / Pixabay.com

Po představení nových iPhonů 11 Apple v podstatě nenabízí žádné menší telefony. Ty by někteří lidé s radostí přivítali. Nové iPhony sice zatím mají dobré recenze, ale neexistence verze s menšími rozměry je jedním z jeho zásadních nedostatků. Na konci března 2020 měl být představen a následně začátkem dubna se začít prodávat nový iPhone SE 2 (nebo iPhone 9). Ten měl splňovat požadavky na menší velikost a na nižší cenu.

Ještě v únoru se zprávy o výrobě a představení SE 2 měnily den za dnem. 11. 3. se nakonec objevila informace, že představení dlouho očekávaného iPhonu SE 2 zatím nebude. Mohou za to výrobní problémy způsobené pandemií nového koronaviru, který v Číně zastavil nebo zpomalil výrobu nejrůznější elektroniky. Je dokonce možné, že zpoždění se dotkne i dalšího iPhonu, který měl být představený až v září 2020, tedy iPhonu 12. Od začátku března trápí obchodníky dokonce nedostatek zásob nového iPhonu 11.

Pokud jste se na SE 2 už těšili a nutně potřebujete nový telefon, který je menší a levnější, směle můžete investovat do iPhonu 8. Nová SE 2 má vycházet právě z tohoto zdařilému modelu. O jeho funkčnost se bát nemusíte, stále je podporovaný a vypadá to, že ještě dlouho bude, takže na něm plně funguje iOS 13 a v současné době se dá koupit kolem 13 000 Kč za 64GB verzi a za 128GB verzi zaplatíte cca o dva tisíce víc.

Co jste o iPhonu 8 možná nevěděli

  • IPhone 8 má v základní verzi 4,7 palcový displej, verze plus má velikost 5,5 palců. Především v základní verzi jde tak o telefon přesně do ruky nebo do kapsy.
  • Po kovových modelech jde opět o celoskleněný telefon – je tak elegantní a nadčasový. I když je sklo relativně odolné, kryt na iPhone 8 je nezbytností, pokud chcete, aby vám dlouho vydržel. Díky krytu a tvrzenému sklu na displej získáte kvalitní a odolný smartphone.
  • Díky kvalitní konstrukci je voděodolný i prachuvzdorný.
  • 12Mpx fotoaparát s optickou stabilizací je dostatečný i v dnešní době.
  • True tone displej, který vždy přizpůsobí vyvážení bílé okolnímu světlu, a skvělé barvy zajistí, že bude obraz na vašem telefonu vždy perfektní.
  • IPhone 8 také nabízí bezdrátové nabíjení a hlavně, pokud jste zvyklí na home button, pak vás osmička zcela oslní. Je posledním modelem, který toto tlačítko má.
  • V neposlední řadě má iPhone 8 stejně výkonný čip jako modely z řady X.

IPhone 8 tak může být pro běžné používání stále plnohodnotným modelem.

Témata: telefon, Apple, iPhone, mobil, kryt
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hynek Čermák natáčí s Dominikem Haškem film Děti Nagana

Jak udělat dokonalý hovězí steak filet mignon, který bude...

Recept na dýňovou polévku s pórkem a pomerančovou šťávou...

Vyrobte si vlastní nemrznoucí směs do ostřikovačů....

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Zavřít reklamu