Potápěče nabrala obrovská velryba. Vyděšeného muže po chvíli vyplivla

Věda a technika 13. června 2021 | 14:14 — Lukáš Bauer
Potápěč a lovec humrů Michael Packard prožil velice nepříjemný zážitek, když ho do tlamy nabral obrovský kytovec. Muž se tak ocitl s v tlamě keporkaka zcela uzavřen, ten ho pak po zhruba půl minutě vyplivl zpět do moře. Packard si v tu chvíli myslel, že tento incident nemůže přežít, měl ale štěstí.
Další 2 fotografie v galerii
Potápěč strávil uvnitř tlamy přibližně půl minuty / Depositphotos

Velice nepříjemný zážitek zažil šestapadesátiletý lovec humrů a potápěč Michael Packard z amerického Massachusetts, když se ocitl zhruba na půl minuty v tlamě obrovské velryby. Pro muže se, jak později vypověděl pro televizní stanicí WBZ, jednalo o děsivou zkušenost a myslel si, že incident nepřežije. Měl však štěstí, jelikož neutrpěl žádná zranění.

Packard vypověděl, že se v tlamě ocitl úplně náhle a ta půlminuta, než se keporkak vydal zpět k hladině, kde ho vyplovl, pro něj byla celá věčnost. Potápěč ucítil silný náraz a během vteřiny se ocitl v naprosté tmě uvnitř tlamy keporkaka, který ho omylem nabral u hladiny.

Nejprve myslel, že je to žralok

Incident se odehrál v hloubce přibližně 14 metrů v blízkosti břehu. Packardovi nejprve blesklo hlavou, že se jedná o žraločí útok, až po chvíli pochopil, co se vlastně stalo. Keporkak se ho nejprve snažil spolknout, ale pochopil, že se jedná o příliš velké sousto, a tak se vydal zpět k hladině. Když se vynořil zatřásl hlavou a Packarda vyplivl na hladinu.

Poté, co se lovec humrů ocitl zpět na hladině, jeho kolega ho rychle vytáhl do lodi a transportoval ho ke břehu. Kromě pár škrábanců se Packardovi nic vážného nestalo, přesto ale strávil noc v tamní nemocnici.

Hrozba embolie

Kolega ho vytáhl do lodi, rychle dopravil na břeh a do nejbližší nemocnice. Packard řekl, že byl „celý poškrábaný“, ale jinak v pořádku. Přestože se jednalo o zcela ojedinělý incident a keporkak ho nabral omylem, lovec se ocitl ve velmi nebezpečné situaci. Kvůli vysokému tlaku, který je uvnitř velryby, mu totiž hrozila embolile. Dále čtěte: (Břehy českých řek osídlil jeden z nejinvazivnějších druhů na planetě. Přemnožení pomáhají i lidé).

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Stále pravděpodobnější scénář. Piráti v nové vládě nakonec nemusí vůbec být

Jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý přes...

Nejčastější chyby při krmení psa, které alespoň jednou v...

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Jak uskladnit zelí, aby vám vydrželo až do jara a zůstalo...

Tipy, díky kterým vyčistíte dveře sprchového koutu tak, že...

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Zavřít reklamu