Mechanický válečník bude brzy realitou! Korejský robot udělal první krůčky s lidským pilotem!

Věda a technika 23. ledna 2017 | 21:05 — Lukáš Bauer
Amerika je dnes zaneprázdněna starostmi o to, zda jejich prezident má ruské přátele, zatímco Jižní Korea je zaneprázdněna vytvářením budoucnosti, kterou si asi nikdo z nás nepřeje. Budoucnosti v podobě válečných robotů.
Loading...
Korejský mech má za sebou první kroky napříč laboratoří / Internet

Mech warrior (mechanický válečník) může být sice daleko od reality, ale jihokorejská technologická společnost Hankook Mirae nedávno předvedla první krůčky svého obřího robota, který je dnes známý pouze z počítačových her a filmů. Konkrétně tento, byl navržen pro likvidaci následků katastrofy v Japonské jaderné elektrárně Fukušima. Samotná platforma, ale v budoucnu počítá s mnohem širšími možnostmi využití.

Hlavním designérem této kovové nestvůry je umělec a mistr speciálních filmových efektů z Holywoodu Vitaly Bulgarov, který také sdílel tato videa z vývoje. Na posledním z videí je zachycen lidský pilot, který dělá se strojem několik vratkých kroků napříč laboratoří.

K použitelnosti prototypu je stále daleká cesta..

"Jsme v současné době ve fázi revize kovového rámu, abychom snížili vibrace soupravy," komentuje Bulgarov. Na videu ze je zřejmé, že se jedná o chvění ramen při pohybu robota. Dalším velkým problémem, který bude muset pro masové využití tým Bulgarova vyřešit, je stabilní umístění nezávislého zdroje energie, aby robot nemusel být stále připojený kabelem.

Mech váží 1,3 tuny a má dvojici 130kg ramen, při jejichž manipulaci byl natáčen.

Na své osobní stránce sdílí Bulgarov také jeho představu o nové soupravě, kterou by měli představit koncem tohoto roku. Jeho tým na projektu spolupracuje od roku 2014 a investory stál již přes 200 milionů dolarů.

Bulgarov má za sebou dlouhou historii ve filmovém průmyslu a podílel se na projektech jako jsou Transformers, Robocop a Terminator Genesis. Nyní tato filmová monstra Bulgarovovi slouží jako inspirace k vytvoření skutečného mechanického robota.

V tuto chvíli nezbývá než doufat, že tyto stroje budou využity tím správným směrem a nebudou jednoho dne znamenat třeba konec lidstva…

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci Mӧlltal již od této neděle

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu