Vojenské speciály Tatra a další vojenská technika z Čech vyráží dobývat svět. Objeví se na obřím veletrhu v Indii

Vojenství 04. března 2022 | 13:35 — Lukáš Bauer
Ve dnech 10. až 13. března 2022 se ve východoindickém městě Gándhínagar, které je hlavním městě státu Gudžarát, bude konat 12. ročník veletrhu DEFEXPO. Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Tatra Trucks zde představí spolu s dalšími firmami z holdingu Czechoslovak Group (CSG) své vojenské technologie.
Další 1 fotografie v galerii
Vojenské speciály Tatra už působí v mnoha zemích / Tatra Trucks

Indie je v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu jedním z největších asijských trhů. Pro kopřivnickou automobilku Tatra Trucks je Indie také jedním z nejdůležitějších odbytišť, přičemž indická armáda se řadí k největším uživatelům vozů Tatra na světě. V této souvislosti lze připomenout, že Tatra Trucks je strategickým partnerem indického státního podniku BEML, který právě automobily Tatra vyrábí pro indickou armádu.

Z tohoto důvodu nebudou na národním stánku České republiky zástupci automobilky Tatra Trucks chybět. Indickým partnerům i dalším potenciální zákazníkům představí aktuální portfolio nákladních automobilů Tatra, které tvoří modelové řady Tatra Force, Tatra Tactic a Tatra Phoenix, přičemž všechny tři se uplatňují v ozbrojených silách mnoha zemí po celém světě.

Pokrokové české technolgie

Vedle kopřivnické automobilky se na společném českém národním stánku představí i další firmy holdingu CSG, jako například zbrojní závod Excalibur Army. Na veletrhu budou nabízet například náhradní díly na osvědčené tanky T-72, pásová BVP-2 nebo vyprošťovací vozidla AV-15 či mostní automobily AM-50 na podvozcích Tatra. Pro indické zákazníky také mohou být zajímavé modernizační programy navazující na oba jmenované typy podpůrných vozidel v podobě vyprošťovacího a odtahového vozidla Treva-15 či mostních automobilů AM-50EX a AM-70EX taktéž s podvozky Tatra. 

Na veletrhu bude také představeno komplexní řešení radarového vybavení pro letiště. Jedna ze společností holdingu je v této oblasti v Indii historicky velmi úspěšná, téměř 90 procent indického vzdušného prostoru pokrývají radary vyrobené a dodané právě českou společností Eldis. Dalším zajímavým produktem bude kompaktní 3D radar ReGuard, který je schopen detekovat a sledovat vedle standardních pozemních a vzdušných cílů i bezpilotní drony.

Významný veletrh pro indický trh

Veletrh DEFEXPO se koná každé dva roky a jde o jednu z největších událostí v oblasti vojenských, bezpečnostních a aerokosmických technologií v Indii. Pořádá jej indická vládní organizace Defence Exhibition Organisation (DEO) ve spolupráci s indickou vládou a ministerstvem obrany. Význam DEFEXPO potrhují rovněž i čísla z 11. ročníku – v roce 2020 se veletrhu účastnilo na 1028 vystavovatelů ze 70 zemí, kteří měli k dispozici výstavní plochu o rozloze 76 tisíc m2. Dále čtěte: (Neviditelný postrach ruských okupantů. Turecké drony Bayraktar úspěšně devastují ruskou těžkou techniku).

Zdroj: Tatra Trucks.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se nedostali do problémů a neplatili tučné pokuty

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Zavřít reklamu